• logo SAFKST
 • SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA
  FITNES, KULTURISTIKY
  A SILOVÉHO TROJBOJA
 • ifbb
 • ipf
 • ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu
 • Kontaktujte nás
  +421 908 965 156
  Po - Pia: 10:00 - 12:00
SAFKST - SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA FITNES, KULTURISTIKY
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
  
 • Added: 29.04.2020

Čo viete/neviete o Igorovi Kopčekovi

Nakoľko v priebehu rokov z rôznych kútov Slovenska, podotýkame od členov a zákonných zástupcov členov SAFKST, prišlo množstvo otázok smerovaných na osobu Igora Kopčeka a na jeho spolupracovníkov, aj otázok ohľadne porušení Stanov SAFKST Igorom Kopčekom, rozhodli sme sa tieto otázky spracovať a uverejniť a taktiež k nim pridávame zopár poznámok a zamyslení:

 • Igor Kopček chce, aby bolo v SAFKST menej aktívnych športovcov? Navrhuje vrátiť časť dotácií vo výške 100.000 Euro a prehodnotiť zoznamy „aktívnych detí“ a selektovať: teba nechceme, vraciame ti členský poplatok a odíď do „cyklistiky, gymnastiky, tanečných klubov alebo turistiky...“ no odleť tam, kde sa ti bude chcieť, len nezostávaj u nás?!
  Takto plánuje navýšiť príspevky na  kluby za 1 aktívneho športovca zo sumy 37,-Eur na  500,-Eur a ak ich bude žalostne málo, hurá, suma sa vyšplhá možno aj na viac ako 1.000 Eur?!?! V súčasnosti okrem neho asi neexistuje funkcionár zväzu alebo novinár, ktorý by kritizoval športovú organizáciu preto, že organizuje aj klubové súťaže  a konečne sa naštartovali tréningové strediská mládeže, tréningové procesy detí a mládeže a následne oddielové súťaže, čím získa daný športový zväz množstvo mládežníkov, športovcov a súťažiacich. Naozaj musíme počúvať a čítať, že správna asociácia má disponovať prevažne súťažiacimi nad 18 rokov, a to hlavne tými, ktorí zaručene prinesú medaile z medzinárodných súťaží? A tých, čo súťažia iba na klubových úrovniach, máme vyhodiť a neprijať ich ani ako členov? Kopček chce všetkým ukázať, že „oddieloví“ nemajú žiadnu perspektívu a máme mať záujem iba o „hotových“ súťažiacich? Naozaj nás chce Kopček presvedčiť, že kategória bikiny fitnes je „vlajková loď“ IFBB a celá SAFKST sa musí tomuto prispôsobiť? Máme deti, súťažiace zatiaľ na klubových súťažiach, vypoklonkovať aj s rodičmi a odporučiť ich na tie jeho odporúčania do tanečných klubov, cyklistiky, gymnastiky... a prijať ich do SAFKST iba pod podmienkou, že sa budú zúčastňovať výlučne pódiových majstrovských súťaží?! Pozrime sa na minulosť Kopčeka - koho vychoval? Nie prevzal a „doťukol“ formu, koho naozaj vychoval? Práca s mládežou by mu zobrala veľa energie a času, alebo financie členských príspevkov detí by mu určite nepokryli finančné výdavky výjazdov za biznisom. Je bojovníkom proti týmto deťom preto, lebo nemá ani páru  čo by s nimi robil? Aj vďaka práci s mládežou niektorých klubov dostala SAFKST o 100.000 Euro viac, ako minulý rok. Nie je zarážajúce, že Kopček požaduje vrátiť navýšené financie a spätne obmedziť počet členov - súťažiacich? Je na mieste „pichľavá“ poznámka, že záujem o prácu s mládežou nemá, alebo mu ide len o princíp - „keď ja nemám, tak nech nemá nikto“?

 • Igor Kopček sa nechce venovať mládeži ?
  Koľkokrát a koľko nás bolo, čo sme počuli jeho odpoveď: „pošlite mi ju keď bude mať 18 rokov, .... nie, nechcem trénovať mládež, nemám záujem...“ Ktorý tréner si dáva takéto podmienky? Aj špičkoví tréneri olympionikov sa venujú mládeži, pokiaľ im to čas dovolí, sú to vždy naviac aj financie pre klub či už od rodičov alebo asociácií, ktoré sa využívajú pre skupinu vrcholových športovcov a tiež si takto tréneri vychovávajú možno budúce hviezdy. A slovom možno preto, lebo ani najlepší tréner na svete nevie povedať, či dokáže talentované dieťa vekom zabrať a rozvinúť talent „od boha“ po rodičoch a či netalentovaný „Peter či Anička“ húževnatou prácou po rokoch nezažiari.

 • Igor Kopček požadoval navýšiť poplatky športovcov na všetkých medzinárodných súťažiach o 20 Eur a ani sa mu pritom nezachvel hlas?
  Zachvel, ale iba preto, že by mu to exekutíva EBFF a IFBB neodklepla... Žiadal pripraviť každého športovca o ďalších 20 Eur na každej súťaži IFBB kam pocestujú. Športovcov, ktorí dávajú do prípravy veľké úsilie a ešte väčšie financie? Chcel prinútiť všetkých členov a športovcov IFBB, aby za olepili fotografiami zo súťaží výlučne od neho a súkromnej spoločnosti Eastlabs, ktorí pracujú prevažne pre vyvolených športovcov s vidinou ich propagácie ešte pred samotnými súťažami? Ale všetci navýšenie odmietli, podotýkame Slovensko ako prvé, pretože Kopček pre spoločnosť Eastlabs žiadal poplatok cca 80.000 Eur ročne, aby ho zvýhodnili a platili výlučne iba jemu a jeho spoločenstvu ako Press partnerovi IFBB. Potápal znepriatelených športovcov a trénerov očierňovaním ich formy a „neprofesionálnych fotografií“, napísal množstvo článkov a prilepil zopár negatívnych momentiek a v široko rozsiahlych predslovoch urobil promo vyvoleným a rýchlo to hádzal na súkromnú stránku, ktorú, dovolíme si povedať, navštevovala v určitom období väčšina medzinárodných rozhodcov a funkcionárov IFBB a takto si rýchlo prečítali, kto bude víťaz a medailista. Vidíte na záznamoch aj iných novinárov a fotografov? Videli ste ich články a promo a zaručené úvahy, kto by tento rok mal lietať vo hviezdach? Nie, nevideli. Videli ste fotky ďalších fotografov IFBB? My sme videli a boli výborné...

Aj vy vidíte Igora Kopčeka v dvoch profiloch? Igor Kopček ako záchranár ľudstva a ten najmúdrejší, ktorý pozná každý zákon a vie hneď promptne napísať, čo všetko je zlé a ešte horšie? Zoberte si zákony, Stanovy, zápisnice Výkonného výboru a Konferencií, programové vyhlásenia vlády, výzvy ministerstiev a čítajte. Čítajte, sme presvedčení, že to zvládnete a veľa vecí vám zapadne. Nedajte si predkladať okopírované vety, vety bez pokračovaní, len aby to vyznelo tak, ako Igor Kopček chcel a plánoval.
A ak potrebujete ešte trošku svetla, aby ste lepšie pozerali a obraz Igora Kopčeka bol ostrejší, na pokračovanie máme pripravené ďalšie okruhy a nezodpovedané otázky, kto je Igor Kopček.
Napr. aj tieto otázky z oblastí:

 • Studňa vyschla
 • Trénuje len hotových (už úspešných) športovcov
 • „Santa Klaus a súdna sieň“ a rozprávky na dobrú noc
 • Koľko stojí „byť vyvolený“
 • Predaj „z dvora“ - len za hotové

Do skorého čítania, priatelia

myšlienka týždňa: Nikto vám nedokáže splniť, čo vám Igor Kopček nasľubuje...