• logo SAFKST
 • SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA
  FITNES, KULTURISTIKY
  A SILOVÉHO TROJBOJA
 • ifbb
 • ipf
 • ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu
 • Kontaktujte nás
  +421 908 965 156
  Po - Pia: 10:00 - 12:00
SAFKST - SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA FITNES, KULTURISTIKY
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
  
 • Added: 17.10.2020

Úspech atlétov SAFKST na International Austrian Championship 2020.

Súťaž sa konala 31.10.2020 a bola to ideálna príležitosť pre našich reprezentantov na otestovanie si svojich foriem pred blížiacimi sa MS IFBB, ktoré sa budú konať už o týždeň 5. novembra 2020 v Španielskej Santa Susanne.

V  Rakúsku o cenné kovy, veľmi úspešne bojovalo sedem našich reprezentantov.

Masters Jozef GREGUŠ vo svojej kategórii získal výborné druhé miesto a v kategórii kulturistika mužov nad 95 kg obsadil 5. miesto.

Vladimír KLUBERT v kategórii kulturistika mužov do 95kg vybojoval 2. miesto

V kulturistike nad 95kg sme mali Janka BIRKEHO, ktorý obsadil 4. miesto.

Stanislav HUŇADY bojoval v kategórii men´s physique a obsadil krásne 3. miesto

    Na súťaži v Rakúsku sme boli zastúpení aj nežným pohlavím. Tu sme mali tri bikinárky a to Simonu HOSTAČNÚ, Michaelu ŠORMANOVÚ a Andreu STAUDINGEROVÚ.

V kategórii bikinifitness získala Michaela Šormanová zlatú medailu, Andrea Staudingerová obsadila bronzovú priečku a Simona Hostačná vyhrala kategóriu do 169cm a zároveň sa stala ABSOLÚTNOU VÍŤAZKOU v tejto kategórii.

Ako vnímala tieto International Austrian Championship 2020 naša najúspešnejšia pretekárka súťaže Simona Hostačná?

Prečo si si vybrala práve túto súťaž?

Nakoľko som nevedela, či budem nominovaná na MS 2020 a keď som už aj bola nominovaná, stále som bola v neistote, či sa na ne pôjde, tak som túto súťaž brala ako využite možnosti ukázať a zúročiť svoju formu.

S akými ambíciami si tam išla?

Nemala som žiadne ambície. Nakoľko viem, že táto kategória je častokrát o subjektívnom hodnotení, nikdy nemáte nič isté. Brala som to tak, že si idem užiť pódium a zahriať topánky pred MS IFBB 2020, ktoré budú už o týždeň. To, ale neznamená, že som podceňovala prípravu. Pripravovala som sa zodpovedne, ako som najlepšie vedela.

Vyšla ti príprava a bola si spokojná so svojou formou?

Príprava bola náročná. Hlavne s psychickej stránky, nakoľko sú dnes oveľa dôležitejšie veci ako nejaká súťaž. Okrem iného sme si zobrali s priateľom do opatery opustené šteniatko a treba sa starať aj o neho a to je pre mňa teraz to najdôležitejšie. Inak s formou som bola spokojná. Tvrdšiu diétu som zaradila až pár týždňov pred pretekmi a vyšlo to.

Zúčastnilo sa veľa pretekárov a aká bola úroveň konkurencie?

Na dnešnú situáciu okolo pandémie bola účasť veľká. Už pri registrácii to bolo cítiť. Len v mojej kategórii bolo trinásť súťažiacich, čo naozaj dnes na iných pohárových súťaží nie je bežné. Trochu som mala pri registrácii problémy s plavkami. Nechceli ma pustiť na pódium, že nevyhovujú. Bolo to naozaj stresujúce. Nakoniec, sa to ale vyriešilo a ja som mohla súťažiť. Aké boli moje konkurentky som si moc nevšimla, nakoľko ja sa na závodoch rada venujem sebe a tu som sa venovala aj mojím dvom spolusúťažiacim zo Slovenska, s ktorými sme si navzájom pomáhali.

Aké máš pocity po získaní absolútneho víťazstva v kategórii bikinifitness?

Absolútne víťazstvo ma veľmi potešilo. Raz som toto už zažila a bol to tiež neuveriteľný zážitok. Neverila som, že môžem takéto niečo dosiahnuť. No bikinifitness nie je iba o dokonalosti postavy, ale aj o tom vedieť odprezentovať formu a zakryť dané nedostatky.

Si nominovaná na MS do Španielska. S  akými ambíciami tam ideš?

Nejdem tam so žiadnymi ambíciami. Vôbec som tento rok neplánovala a ani neverila, že sa na MS IFBB 2020 vôbec dostanem. Je to aj vďaka reprezentačnej trénerke Ivetke Chrťanovej, ktorá ma pozvala na letný zraz, kde som bola nominovaná. Moc sa z toho teším a beriem to ako príležitosť a obrovskú zodpovednosť. Pokúsim sa o čo najlepší výsledok, aby som nesklamala dôveru SAFKST.

Akých pretekov sa ešte v zimnej časti 2020 plánuješ zúčastniť?

Zatiaľ beriem tieto MS ako posledné preteky sezóny. No nič nevylučujem. Uvidím ako sa budem cítiť a ako sa bude vyvíjať problematika okolo pandémie, ktorá nám komplikuje prípravu a súťaženie.
Kto ti pomáhal v príprave najviac?
•    Môj tréner a priateľ v jednej osobe Marian Grolmus. Musím povedať, že hlavne vďaka nemu sme sa mi tri, čo sme tam boli, na tomto preteku zúčastnili. On nás stále motivoval a hovoril "Makajte a pripravujte sa aj keby žiadne závody neboli a ak budú pôjdete". Hlavne jemu patrí vďaka za môj úspech.